Консульство України в Ніредьгазі

, Київ 03:31

Відбувся офіційний візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Республіки Болгарія

17 лютого 2015, 09:49

В рамках офіційного візиту до Республіки Болгарія відбулися переговори з Міністром закордонних справ Болгарії Даніелем Мітовим.

Співрозмовники обговорили широкий спектр питань двосторонніх відносин, імплементації Угоди про асоціацію, лібералізації візового режиму для українських громадян, співпраці в рамках НАТО, зокрема щодо адаптації, реабілітації та лікування поранених українських військових, торговельно-економічного співробітництва і енергетичної безпеки, а також в сфері культурно-гуманітарних відносин.

Міністр Клімкін ознайомив свого колегу з результатами мінських переговорів у «Нормандському форматі», насамперед, станом виконання домовленості щодо припинення вогню. Він подякував болгарській стороні за підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, а також європейської інтеграції нашої держави.

Міністр запевнив болгарську сторону у неухильному виконанні українською владою законодавства про часткову мобілізацію та відхилив спекуляції, в т.ч. з боку Росії, стосовно недотримання принципу пропорційності при мобілізації представників болгарської національної меншини як спробу вплинути на традиційно дружній характер українсько-болгарських відносин. Було наголошено на готовності надати сприяння наданню болгарським урядом гуманітарної допомоги українським болгарам.

Міністри домовилися здійснити спільний візит в Україну, включаючи райони компактного проживання болгарської діаспори.

Відбулася офіційна церемонія передачі Міністру закордонних справ України з боку Міністра культури Болгарії В.Рашидова незаконно вивезених українських ікон “Святої Варвари” і “Собору Святих”.

Довідково: 1. Ікона „Свята Варвара”, датується приблизно кінцем ХІХ – поч. ХХ ст. 

2. Ікона „Собор святих”, датується приблизно кінцем ХІХ – поч. ХХ. ст.

Фото: МЗС Болгарії