Консульство України в Ніредьгазі

, Київ 00:00

В Будапешті пройшов ексклюзивний показ фільму «Гіркі жнива»

30 червня 2017, 21:51

29 червня 2017 року в рамках закриття Українського місяця «Україна у фокусі» Посольством Канади в Будапешті у взаємодії з Посольствами України, Великої Британії та США був організований ексклюзивний показ фільму «Гіркі жнива» в Національному кінотеатрі Будапешта «Уранія».

Фільм, знятий канадськими кінематографістами, став першим англомовним фільмом про одну з найстрашніших сторінок української історії – Голодомор, який був організований сталінським режимом у 1932-33 роках проти українського народу.

Перед початком фільму до глядачів звернулися Посли України та Канади в Угорщині.

Посол України в Угорщині Любов Непоп, зокрема, наголосила, що у 1932-33 роках радянський режим зміг замовчати і ввести в оману західну думку щодо злочину, який здійснювався в Україні, що призвело до мільйонів смертей. Сьогодні світова громадськість знає про російську агресію та про незаконну анексію Криму. «Дивлячись фільм, закликаю Вас подумати про невинних українців, які загинули в часи Голодомору, і про тих українців, що сьогодні боронять Україну від російської агресії, зупинити яку ми можемо разом, відновивши територіальну цілісність і мир в Україні та запобігши подальшим жертвам», - закликала Посол.