Консульство України в Ніредьгазі

, Київ 23:52

В Посольстві відбулася урочиста передача українській стороні сертифікату щодо коштів, зібраних з ініціативи Золтана Хорвата на будівництво дитячого майданчику у місті Волноваха

04 липня 2017, 16:43

4 липня 2017 року в Посольстві України в Угорщині відбулась прес-конференція з нагоди закінчення акції зі збору коштів на будівництво сучасного європейського дитячого майданчика у місті Волноваха. Ініціатором збору коштів виступив угорський бізнесмен Золтан Хорват.

У ході прес-конференції Посол України в Угорщині Любов Непоп наголосила, що зазначений акт має важливе практичне і символічне значення, адже збір коштів був організований для дітей, які найбільше цього потребують, бо живуть у місті, яке знаходиться у 20 км від лінії зіткнення. Л.Непоп нагадала, що 13 січня 2015 року не лише Україна, а і світ дізналися про Волноваху, коли 12 мирних мешканців загинули від вибуху автобуса внаслідок атаки російсько-терористичних військ. Внаслідок акції, організованої З.Хорватом, про Волноваху дізнаються як про місто, дітям якого ми разом повертаємо дитинство.

Посол підкреслила, що це вже не перший жест допомоги з боку З.Хорвата і нагадала, що нещодавно за фінансової і організаційної підтримки З.Хорвата було також проведено арт-реабілітацію 7 учасників АТО у місті Печ у рамках проекту ,,Зігрій душу”.

Л.Непоп наголосила, що сьогодні у Посольстві також відкрилася фотовиставка, надана Головою Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадієм Москалем, який у 2014-2015 рр. був керівником Луганської обласної військово-цивільної адміністрації.

Частина Донецької та Луганської областей і надалі знаходяться під контролем російсько-терористичних військ. Фотовиставка з особистого архіву Г.Москаля показує наслідки їх злочинів проти мирного населення України на Луганщині, краще за будь-які слова відображає результати російської агресії і говорить про те, чому ми разом маємо її зупинити. 

Посол підкреслила, що у червні ЄС продовжив санкції проти РФ за незаконну тимчасову анексію Криму і за невиконання Мінських домовленостей, Україна отримала безвізовий режим з Євросоюзом, у липні очікується остаточне схвалення Радою ЄС Угоди про асоціацію, яка набуде чинності вже восени. Зовсім нещодавно Європейська Бізнес Асоціація засвідчила, що вперше з 2011 року індекс інвестиційної привабливості України став позитивним. Все це свідчить, що Україна рухається вперед, розвивається, реформи діють. «Україна і надалі розраховує на підтримку міжнародних партнерів у протидії російській агресії та в просуванні шляхом реформ, готова до взаємодії і співробітництва», - підсумувала Посол.

Угорський бізнесмен Золтан Хорват поінформував про деталі акції зі збору коштів та повідомив про зібраний їх обсяг, який склав 7 мільйонів 70 тисяч угорських форинтів (близько 25 тис. дол. США), урочисто передавши символічний сертифікат на цю суму Послу України в Угорщині Л.Непоп. Також було повідомлено, що для здійснення майбутніх проектів соціальної допомоги для України З.Хорватом створено окремий Фонд.

Уповноважений Уряду Угорщини Іштван Грежа у своєму зверненні зазначив, що Угорщина взяла на себе зобов’язання допомагати дружній сусідній Україні, яка опинилась у досить складному становищі через події на сході України. Так, Будапешт за власний кошт на постійній основі забезпечує відпочинок українських дітей з сімей учасників АТО в Угорщині, щорічно забезпечує лікування 20-ти поранених військових та надає гуманітарну допомогу. Підкреслено, що ця практика продовжуватиметься і надалі.

Представник Угорщини на пісенному конкурсі Євробачення-2017 Йоці Папаї поділився з присутніми власними враженнями від нещодавнього перебування в Україні, зазначивши, що був вражений відкритістю, гостинністю, європейськістю та доброзичливістю українського народу. За його словами, у зв’язку з цим великий сум викликає важке становище, в якому опинились діти на сході України і моральним обов’язком угорського народу є допомагати цим дітям.