• A-
  A+
 • Magyar nyelv
 • Українською
36 éve történt a csernobili katasztrófa
26 április 2022 18:00

1986. április 26-án történt az emberiség legszörnyűbb, legnagyobb katasztrófája - a csernobili atomerőmű-baleset. Azon hősök emléke előtt tisztelgünk, akik a legdrágábbat az életüket adták azért, hogy megmentsék  az emberiséget egy globális nukleáris katasztrófától.


Ukrajna és a világ hatalmas erőfeszítéseket tettek, hogy leküzdjék ennek a példátlan katasztrófának a következményeit. Ukrajna hálás a nemzetközi közösségeknek a szolidaritásért és a kapott segítségért.


A kormány aktív munkájának és a nemzetközi partnerek segítségének köszönhetően jelentős előrelépés történt a csernobili atomerőmű leszerelését és az óvóhely feletti új biztonságos elzárás megépítését célzó nemzetközi projektek megvalósításában.


2022. február 24-én a nemzetközi közösség meggyőződhetett újra, hogy a totalitárius rezsimek olyanok, mint régen  a Szovjetunió, valamint a mostani Oroszország - veszélyt jelentenek a világ nukleáris biztonságára. Figyelmen kívül hagyva a nemzetközileg elismert biztonsági elveket és követelményeket. Az  Orosz Föderáció az ENSZ tagjaként vállalt nemzetközi kötelezettségvállalásai ellenére, cinikus és brutális katonai inváziót indítottak, elfoglalva a csernobili övezetet.


 A csernobili atomerőmű és Európa legnagyobb zaporizzsjai atomerőmű elfoglalása ismét nukleáris katasztrófa veszélyébe sodorta a világot, hisz az agresszor oroszok  szabályozatlanul és folyamatosan bombázzák ezt a területet.Ukrajna nemzetközi partnereivel együtt mindent megtesz a csernobili katasztrófa következményeinek leküzdésében ésegy újabb nukleáris katasztrófa megelőzésében.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux