• A-
  A+
 • Magyar nyelv
 • Українською
Határátkelés
18 május 2015 16:12

Az Országos Rendőr Főkapitányság Határrendészeti Főosztály szakmai javaslatai, gyakarlati útmutatója (segédlete) alapján Záhony és Beregsurány közúti határátkelőhelyeken 2014 március óta nyári turisztikai időszakban az autóbuszok és utasainak előzetes bejelentését követő határátlépéssel kapcsolatos határellenőrzési tevékenységet végrehajtja.

 

Az előzetes bejelentést lehetőleg az utazást megelőzően minimum 24 órával kell megtenni írásban a következő határrendészeti kirendeltség ügyeleti szolgálata felé:

Záhony       fax:             +36-45-525161

         tel.:             +36-45-525153

e-mail:        [email protected]

 

Beregsurány                 fax: +36-45-570167

tel.: +36-45-570169

e-mail:[email protected]

 

A bejelentésnek tartalmaznia kell:

 • az átutazáshoz igénybe venni kívánt határátkelőhellyel,
 • időponttal,
 • autóbusz forgalmi rendszámmal,
 • létszámmal, állampolgársági összetétellel kapcsolatos adatokat (személyes adatot nem tartalmazhat).

Fontos

 • az autóbuszok előzetes bejelentése az utazásszervezők számára nem kötelezettség, hanem lehetőség, így nem eredményez kötelező érvényű könnyítési jogosultságokat a határátlépés során
 • az előzetes tájékoztatás nem egyenértékű a soron kívüli határforgalom-ellenőrzés végrehajtása iránti kérelemmel, így nem jogosítja fel a kérelmezőt arra, hogy vele szemben határátlépésre jelentkezéskor soron kívüli határforgalom-ellenőrzést hajtsanak végre.

 

Az érintett határrendészeti kirendeltség vezetése gondoskodik az előzetes bejelentés feldolgozására, a szükséges intézkedések megtételére, ezen belüli a helyi vámszerv tájékoztatásra is, valamint a feladónak történő visszajelzés küldésére. A visszajelzés tartalmazhat tudomásul vételt, illetve tájékoztatást alternatív útvonalakra, valamint más határátlépési időpontra. Az előzetes információk alapján utas várakoztatás kialakulása prognosztizálható a határátkelőhelyen.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux