Ukrajna külügyminisztere, Andrij Sybiha: „Ma éjjel Oroszország tömeges és brutális csapást mért Ukrajnára. Több száz drón és rakéta célba vette a civil lakosságot. Különösen erős támadások érték Kijevet.
Putyin szándékosan teszi ezt, éppen a G7-csúcstalálkozó idején. Teljes tiszteletlenséget tanúsít az Egyesült Államok és más partnerek iránt, akik a gyilkolás leállítására szólítottak fel.
Oroszország nem csak elutasítja a tűzszünetet vagy a vezetők találkozóját a megoldások
keresése és a háború befejezése érdekében.
Oroszország cinikusan támadást indít Ukrajna fővárosa ellen, miközben úgy tesz, mintha diplomáciai megoldásokat keresne.
Putyin célja nagyon egyszerű: a G7 vezetőit gyengének beállítani. Csak határozott lépések és valódi nyomásgyakorlás Moszkvára bizonyíthatja, hogy téved.
