• A-
  A+
 • Magyar nyelv
 • Українською
UKRAJNA ALKOTMÁNYÁNAK ÜNNEPE
28 június 2021 11:33

Az Alkotmány napja a világ számos országában nemzeti ünnep.

Ukrajna június 28-án ünnepli nemzetének alaptörvényét.

Hazánknak évszázados múltja van az alkotmányozási folyamaban. Philip Orlyk ukrán hetyman híres alkotmányát a XVIII. század elejétől - 1710 óta ismerjük. Orlyk alkotmánya soha nem lépett hatályba, ennek ellenére, történészek szerint a modern idők egyik legfelvilágosultabb európai alkotmánya.


Ukrajna Alkotmányának újkori története 1996. június 28-án kezdődött. A Verhovna Rada - Legfelsőbb Tanács képviselői ekkor fogadták el  az állam alaptörvényét - Ukrajna alkotmányát.  Ezt a fontos eseményt évekig tartó kemény munka, konzultációk és megbeszélések előzték meg. Az Alkotmány elfogadása megszilárdította a független Ukrajna jogrendjét, szuverenitását és területi integritását.


Az állampolgárok és az emberek jogai garantálása védelmében meghozott legfontosabb lépés, elősegítette Ukrajna tekintélyének további megerősödését a nemzetközi porondon.

A független Ukrajna alaptörvénye az emberek megbecsülésén alapszik, kiemeli az élethez, egészséghez, becsülethez és méltósághoz, sérthetetlenséghez és biztonsághoz való jogot. Megalapozza az ország függetlenségét, konszolidálja a társadalmat, biztosítja az egyének önkifejezésének feltételeit.

Amikor Ukrajna minden polgára úgy érzi, hogy életét, egészségét, becsületét és méltóságát, sérthetetlenségét és biztonságát valóban a legmagasabb értékként ismerik el,  akkor büszkén kijelenthetjük: "Ukrajna demokratikus állammá vált”.

Szép ünnepet kívánunk miden ukrán állampolgárnak országon belül és határainkon túl!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux