Andrij Sybiha ukran külügyminiszter: "Az orosz ballisztika szörnyű csapása Sumyra. Az ellenséges rakéták egy átlagos városi utcát, egy átlagos életet értek: házak, oktatási intézmények, autók az utcán... És mindez azon a napon, amikor az emberek templomba mennek: Pálmavasárnap, az Úr Jeruzsálembe való bevonulásának ünnepe.
Az előzetes adatok szerint több tucat halott és sebesült civil van. Csak a szemetek képesek ilyesmire. Elvenni az egyszerű emberek életét. Részvétem a
családoknak és a barátoknak. A mentőművek folyamatban vannak.
Erős válaszra van szükségünk a világ részéről. Az Egyesült Államoktól, Európától, mindenkitől a világon, aki azt akarja, hogy ez a háború és a gyilkolás véget érjen. Oroszország pontosan ezt a fajta terrort akarja, és elhúzza ezt a háborút. Az agresszorra gyakorolt nyomás nélkül a béke lehetetlen. A beszélgetés soha nem állította le a ballisztikus rakétákat és a bombákat. Úgy kell kezelnünk Oroszországot, mint egy terroristát, amit megérdemel. Hálás vagyok mindenkinek, aki Ukrajna mellett áll, és segít nekünk életeket védeni."