Sándor Fegyir, Ukrajna magyarországi nagykövete Nyíregyházára, Debrecenbe és Hajdúszoboszlóra látogatott, ahol találkozott a polgármesterekkel, a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei rendőrfőkapitánnyal, valamint a debreceni és a hajdúszoboszlói ukrán önkormányzat képviselőivel.
Megtárgyaltunk a humanitárius, kulturális és gazdasági együttműködés széleskörű kérdéseit.
Meghatároztunk az együttműködés fokozásának lehetséges területeit és a közeljövőben megvalósítható projekteket.
Hálánkat fejeztük ki az ukrán állampolgároknak nyújtott támogatásért és segítségért.