2025 május 16-án a városnapi ünnepsorozat részeként Mushka Vladyslav konzul, valamint a Nyíregyháza testvérvárosainak - Beregszász, Ivano-Frankivszk és Ungvár delegációi részt vettek a koszorúzáson Városalapító atyák szobránál.
Dr. Kovács Ferenc polgármesterrel folytatott beszélgetés során az ukrán városok képviselői megerősítették szándékukat a kétoldalú együttműködés további erősítésére és a baráti kapcsolatok bővítésére.
