2025. május 31-én megnyílt Debrecenben a "Háború gyermekáldozatai" című fotókiállítás, amely a háborúban érintett ukrán gyermekek tragikus sorsára hívja fel a figyelmét.
Oroszország Ukrajna elleni fegyveres agressziója elsősorban az ukrán gyermekek számára járt katasztrofális következményekkel: a számos sérült és halálos áldozat, az oktatási intézmények lerombolása, az ukrán gyermekek tömeges elhurcolása és erőszakos fogva tartás. Ezek az orosz megszálló által elkövetett szörnyű bűncselekmények.
Az esemény során a résztvevők egy perces néma csenddel emlékeztek azokra a gyermekekre, akiknek életét az orosz agresszió vette el.
Őszintén köszönjük a Debrecen MJV Ukrán Nemzetiségi Önkormányzatnak, az esemény megszervezéstért és minden részvevőnek a ukrán nép tamogatásért.