• A-
  A+
 • Magyar nyelv
 • Українською
Oleh Nikolenkó Ukrajna Külügyminisztériuma szóvivőjének kommentárja a magyar vezetés nyilatkozataira
07 április 2022 11:46

A magyarországi kormánypárt országgyűlési politikai választási kampánya az orosz háború magyar területekre történő állítólagos továbbterjedésének veszélyével a magyarok megfélemlítésén alapult. Nyilvánvaló, hogy a választások után Budapest új szintre lépett - segíti Putyint az Ukrajna, a civilizált világ és a keresztény értékek elleni agressziójában.
А magyar vezetés vonakodása elismerni Oroszország tagadhatatlan felelősségét az orosz hadsereg bucsai, irpeni, gosztomeli és más településeken elkövetett atrocitásaiért Oroszország büntetlenségének tudatos erősítését és újabb atrocitások elkövetésére való ösztönzését jelenti az ukránok ellen.
Ugyanebbe a kategóriába tartoznak a magyar vezetés nyilatkozatai arról, hogy készek rubelben fizetni az orosz gázért.
Oroszország a nemzetközi szankciók közepette próbálja átváltani az Európába irányuló gázszállításért fizetett pénzeket nemzeti valutára, hogy megmentse az orosz gazdaságot. Az orosz katonai gépezetnek erőforrásokra van szüksége az Ukrajna elleni háború folytatásához.
Ebben a kontextusban államunkkal szembeni barátságtalan álláspontnak tekintjük azt a nyilatkozatot, hogy hajlandók rubelben fizetni az orosz gázért. Az ilyen kijelentések ellentmondanak az Európai Unió konszolidált álláspontjának is, amely elvileg megtagadta Oroszország szeszélyeinek kielégítését.
Az ukránokat és a magyarokat évszázados történelmi, politikai, gazdasági és kulturális kapcsolatok fűzik egymáshoz. Ukrajna mintegy 150 000 ukrajnai magyarnak a hazája. Ugyanakkor a logika, amely jelenleg a budapesti politikusokat vezérli abban, hogy Oroszország agresszív politikájára játsszon, mindkettőnk népére veszélyt jelent.
Ennek tükrében cinikusnak tűnnek azok a javaslatok, amelyek az Ukrajna és Oroszország közötti béketárgyalások lebonyolítására irányulnak Budapesten. Ha Magyarország valóban segíteni akar a háború befejezésében, a következőképpen teheti meg: hagyja abba az egység rombolását az EU-ban, támogassa az új oroszellenes szankciókat, nyújtson katonai segítséget Ukrajnának, és ne teremtsen további finanszírozási forrásokat az orosz hadigépezet számára.
Soha nem késő a történelem jó oldalára állni.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux